Etykiety

akcesoria (2) biały (1) biżuteria (5) czarny (1) czerwony (1) dekolt (1) dodatki (4) INSPIRACJE (5) mięta (2) MODA (4) naszyjnik (2) niebieski (1) róż (1) szary (1) turkus (1) zielony (1) żółty (1)

poniedziałek

Wąsy w modzie

Czy macie już swoje modne wąsy?

Tak modny WĄS lub jak wolicie z angielskiego MUSTACHE z dnia na dzień zyskują sobie coraz większą rzeszę fanów.
Wszędzie już możemy je spotkać: na ubranich, butach, torebkach, czapeczkach, biżuterii czy innych dodatkach, na któych motyw wąsów sprawia, że wyglądamy wyjątkowo, męsko i modnie!!!
Skąd się wzięła moda na taki, a nie inny motyw?

Jego powstanie wcale nie jest takie oczywiste i tak naprawdę nikt nie wie, kto zapoczątkował ten trend..

Prawdopodobnie trend ten rozpoczął się wtedy, gdy ludzie przeciwstawiający się władzy, domalowywali wąsy politykom na bilbordach, ten gest był traktowany jako psikus. Później stał się tak popularny, że dzieci – łobuzy ozdabiały fotografie czy plakaty wąsami. Szczególnie, ta moda, była rozpowszechniona w Paryżu – dlatego mają one taki paryski kształt ;)Motyw wąsów na ciuchach, a przede wszystkim na dodatkach (np. wisiorkach, pierścionkach, kolczykach, torebkach), a nawet na kubkach i np. na znakach drogowych(!) ówcześnie zalicza się do jednych z hitów. 


W Chaos Magazine pisano, że jest to rosnący trend pozwalający kobietom dodać męskiego charakteru do stroju.


Od czego ten wąsaty trend tak naprawdę pochodzi?

Najprawdopodobniej od memu internetowego, ale czy autor wiedział o wcześniejszych wzmiankach? Trudno powiedzieć, w każdym razie trend jest zabawny, ma się dobrze i myślę, że szybko z mody nie wyjdzie...A Wy jak uważacie?
Co myślicie o modnych WĄSACH? 

BIBLIOGRAFIA / ŹRÓDŁO:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz